1. Podnikanie Pekne Po Poriadku = doména, webstránka, webhosting, CMS

Čo je to online podnikanie, čo pre takéto podnikanie potrebujete, a kde hľadať podnikateľskú pomoc?

Pre podnikanie na internete (teda “online podnikanie“) potrebujete mať 3 základné veci:

  • (najlepšie svoju vlastnú) doménu
  • (spoľahlivý, ´zapožičaný´) webhosting, ktorý ľuďom umožní vašu doménu na internete vôbec nachádzať a vidieť… JA vám odporúčam TENTO “značkový”  :))
  • + nejaký ten CMS (Content Marketing System), vďaka ktorému si budete tú vašu doménu – webstránku spravovať, a vďaka ktorému z nej bude potom skutočný web/blog/portál, a nielen prázdna doména (internetová adresa)  /napr. ja používam WordPress/

O tom, ako sa z prázdnej domény stane plnohodnotná webstránka, na ktorej môžete začať podnikať, vám poradia práve oni, hostingoví špecialisti. Ak si však chcete prečítať, ako a čo si na tej webstránke nastaviť, a aké základné marketingové pojmy musíte poznať, tak na to je dobrá práve  táto FAJN príručka.

Pre tých z vás, ktorí na knihu momentálne nemáte čas či náladu, odporúčam tieto ´nahustené´ ale pritom suprové weby o blogovaní od mladého online podnikateľa Rolanda Vojkovského:

A ak by ste, náhodou, dostali chuť na eknihy o podnikaní, tak z tých vám odporúčam

túto dobrú eknihu o online podnikaní, od Petra Nemca. Tiež som si ju objednala a som s ňou spokojná, pretože sú v nej vysvetlené všetky odborné pojmy + všetky možné TIPY, ktoré sa vám pri podnikaní a zarábaní na internete zídu. 😉