Ahojte, ak chcete vidieť, ako vyzerá umelo prispatý a nadrogovaný pes, pozrite si tieto Abbine fotky zo Silvestra 2018. Nebyť upokojujúceho gélu, ktorý som jej dala zjesť, neviem ako by to prežila!

Abba pred zjedením gélu:

Abba ušla do špajze, aj keď to tam má výslovne zakázané. Jej strach z petárd bol však väčší ako tento zákaz.

Abbin vyplašený, nevinný pohľad :P

Takémuto pohľadu sa dalo len ťažko odolať… “Neboj sa, Abbenka, postaráme sa, aby si sa nebála!”

Injekcia s upokojujúcim gélom

“Doktorko ti naordinoval oranžovú šmakuládu, takže tú aj pekne spapkáš! Aj spolu so slaninkou a psím koláčikom…”

Abba po zjedení gélu:

ABBENA NA KRESLE

Upokojujúci gél od veterinára začína rýchlo účinkovať, Abba ťahá nôžky za sebou, pazúriky škripocú o podlahu, a tak, aby sa cítila pohodlnejšie, vyskakuje hore na kreslo, hoci aj to má zakázané… No KRESLO JE KRESLO, a Silvester je iba raz za rok, takže napokon jej to tento krát prepáčime…

Uspatá ABBA NA KRESLE

Po pár ďalších minútach je jej už celkom dobre, len leží a slintá 😛 Je to inteligentný pes, a tak snáď chápe, že sme jej tým chceli len dobre…

Abba na Silvestra 2017

Vtedy, pred rokom, bola Abba síce ešte “malá”, (mala len 7 mesiacov), no už aj vtedy ten jej prvý Silvester prežívala až príliš citlivo… Pamätám si, ako od strachu doslova skamenela, a nedalo sa s ňou ani hnúť. Práve preto som sa tento rok chcela poistiť, a zabezpečiť, aby opäť nemusela prežívať tie isté šoky.

P.S.: V skutočnosti Abba nie je nejaký bojazlivý pes, – je to však dosť citlivý a veľmi vnímavý pes, ktorý všetko asi až moc rozoberá, ´rieši´ a prežíva. :)) Čítala som o malinoisoch, že v známom prostredí sa cítia neskutočne sebaisto a vtedy ich absolútne nikto netromfne, no ak sa zrazu dostanú do neznámej situácie alebo do neznámeho prostredia, tak reagujú pomerne vystresovane a skratovo. A vtedy volia buď taktiku útoku alebo úteku. Práve preto, že sú takí  inteligentní a ´citliví´..!  Pár videí o malinoisoch nájdete TU, v ďalšom mojom blogu, alebo si o nich pozrite niečo na youtube.com. Stačí si zadať “malinois”, “belgian shepherd dog”, alebo aj “malinois jumper”, a určite budete prekvapení, čo všetko tieto psy dokážu!