Aký je BARAN?

V astrológii rozpoznávame 4 základné znamenia, a to sú: Baran (oheň), Rak (voda), Váhy (vzduch) a Kozorožec (zem).


Baran teda patrí medzi ohnivé znamenia, je jeho dokonalým predstaviteľom (ohňa), a je zároveň prvým znamením horoskopu, ktorého ´vláda´ začína začiatkom jari (okolo 21. marca) a končí okolo 20. apríla.

Je to teda jednoznačne jarné 🌼, ohnivé 🔥, akčné 💪, mužské ♂ a bojovné 🤼 znamenie. Je to taktiež cholerické ⚡ a jangové ☯ znamenie.

A akí sú Barani vlastne ľudia?

Baran = bez zábran 🥊😈

Zábavní aj zúriví 😜😠

Baran = brána, rana, RAM = zramoval 🚧🎯

Oheň = vášeň 🔥💓

„Hlavne Hlavu Hore!“ To je baranove heslo… aj keď baran má paradoxne hlavu zohnutú, keď útočí. 😛 (vo filme Bobule im baran rozbil auto :))

Predovšetkým sú to tvrdohlaví, netrpezliví, a veľmi energickí a výbušní ľudia, ktorí nemajú radi, keď im niekto rozkazuje a brzdí ich v ich rozmachu. A hoci sa podľa tohto opisu môže zdať, že majú len tieto „zlé“ vlastnosti, nie je to pravda.

Pretože Barani sú taktiež veľmi úprimní, nápomocní, cieľavedomí a spravodliví ľudia, ktorí nemajú radi nespravodlivosť, a často sa voči neprávostiam ohradzujú.

Super opis typického Barana nájdete napr. tu, v tomto YouTube videu ⬇⬇⬇. Pozná vraj len jednu jedinú svetovú stranu – vpred! A vraj chcú počuť fanfáry! Nuž, myslím, že toto na typického Barana brutálne sedí! 😆🤜

BARAN – a jeho vlastnosti všetky na N:

Naivný, nevinný, nepokojný, neváhajúci, nezlomný, nezastaviteľný, nepoddajný, neoblomný, nezlomný, nezdolný, náladový, náruživý, náhlivý, nervózny, nespútaný, nebojácny ako dieťa (keď zabudne na bolesť a sklamanie, tak to skúsi znovu), nepoučiteľný, netrpezlivý, nevzdáva sa, nediplomatický, neskromný, nevyliečiteľný optimista, nepodplatiteľný, nekompromisný, nestriedmy, nezávislý, najdobrosrdečnejší a najštedrejší (zo všetkých znamení), nezištný, (ne)násilný…

BARAN

Barani sú neskutočne odvážni, a väčšinou aj veľmi úspešní ľudia. Majú toľko energie, že by ju mohli rozdávať. Ak si vytýčia nejaký cieľ, zvyčajne ho aj dosiahnu. Majú len jednu-jedinú zlú vlastnosť – a tou je ich vrodená tvrdohlavosť, vďaka ktorej však dosahujú úspechy. Ich vytrvalosť/odhodlanosť/tvrdohlavosť je priam nekonečná, a takmer nikdy sa pod vplyvom životného tlaku nezrútia.

Práve naopak – veľa krát ich práve tie životné prekážky naštartujú k tomu, aby ich zdolali, a prekonali tak samých seba. Zvládnu aj tú najväčšiu záťaž, pričom prekonané životné prekážky ich potom spätne povzbudzujú a posilňujú ich sebavedomie. Sú to rodení bojovníci, prieskumníci a objavitelia. Keď sa raz rozhodnú uskutočniť svoje plány, a nastoliť nápravu a ochranu tých najslabších, nič a nikto im nemôže stáť v ceste.

Neradi cestujú sami, ale v skupine, ktorú môžu baviť svojimi vtipnými poznámkami a do ktorej vnesú rozjarenú náladu. Majú prebytok energie, preto by ju mali vložiť do športu, v ktorom sa často stávajú najlepšími a slávnymi. V tomto znamení sa narodili mnohí slávni maliari, hudobníci, herci, spisovatelia a športovci.

BARAN
Ľudia v znamení Barana sú najtvrdohlavejšie bytosti na zemeguli. Ak si niečo zaumienia, hoc je to hlúposť, budú si za tým stáť, kým svojím nepríjmeným správaním nenaštvú všetkých okolo. Do konfliktu s Baranom sa dobrovoľne nepúšťajte, určite prehráte. Myslite na to, že múdrejší ustúpi!

Veta, ktorou ho naštvete: „Teraz nemôžem. Prosím, vydrž aspoň 10 minút!“

Baran

Pre vášnivého Barana je flirtovanie súčasťou života. Miluje výzvy a vie, ako použiť svoj šarm tak, aby fungoval. Dokáže konverzovať s každým a o všetkom a jeho zapálenosť a energickosť je priam magická. 

Je náladový a extrémne výbušný. Ak ste zakotvili vo vzťahu s Baranom, určite viete, že hádať sa s ním nemá zmysel. Tvrdohlavosť tohto znamenia je nekonečná a pokiaľ sama nie ste Baran, nemáte šancu vyhrať. Návod na prežitie: zmierte sa s faktom, že už nikdy nebudete mať posledné slovo a jednoducho – majte na háku. 

V AKOM ZNAMENÍ SA NARODILO VAŠE DIEŤA? ODHAĽTE JEHO VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI: TOTO SÚ ONY!

Baran 

✓ Výrazná energia a bojovnosť.

✓ Nespútaný temperament.

✓ Netrpezlivosť.

✓ Otvorenosť a odhodlanosť.

✓ Fyzická zdatnosť.

Ďalšie zaujímavosti o Baranoch nájdete aj tu:

alebo tu:

Je to veliteľské, dôstojnícke znamenie. Baran rozdáva karty! Je to znamenie, ktoré sa nepýta. Pýtajú sa Váhy. Opozitné znamenie. Nestíha premýšľať. Hneď páli.

Nedokážu prijať porážku, nevie klamať ani sa pretvarovať!

Je ako malé sebestredné dieťa, 1. Znamenie zverokruhu, Ryby = smrť, zahĺbenie do duše,

Je zraniteľný ale nie bezmocný, sú výrazný, s ostrými črtami, nie moc jemné črty,

Aktívny, akčný, asertívny, autentický, autoritatívny,

Bezprostredný, bezstarostný, bezohľadný (keď prudko vybuchne), bojovný, bez zábran, zakolísania či nerozhodnosti

Vníma len sám seba, vrieska a spôsobuje bordel, chce svoju fľašku a čistú plienku,

Pri fyzickej bolesti sú to padavky…

Presne tak!

Radšej by zomreli, než by mali prejaviť svoju slabosť.

Odvaha, odhodlanie, originálnosť, ostrosť čŕt, ohnivosť, okázalosť, opojenosť, očarujúckosť,

Realista ale aj odhodlaný idealista, verí v zázraky, a aj ich vie pre druhých vytvoriť, má 9 životov,

Obchod, umenie, stratégia, organizátor, podnikanie

Radšej má majestátnosť než majetok!

Baran a vône – parfumy: santalové drevo, citrusy a zelené tóny. Čiže žiadne sladké kvetinky a umeliny! Neni som kvetinka!

TOTO SÚ NAJSILNEJŠIE OSOBNOSTI ZVEROKRUHU:

Ak veríte astrológii, tak vo hviezdach môžete nájsť odpovede aj na otázky, prečo sa niekto zloží pri menšej roztržke, a ako niekto dokáže celý život lámať šípy nepriateľov. Sú totiž znamenia, ktoré dostávajú silnú osobnosť už do vienka a celý život ich sprevádza.

SÚ NEZNESITEĽNÍ A NEDÁ SA S NIMI VYDRŽAŤ! ĽUDIA V TOMTO ZNAMENÍ SÚ CHODIACI KONFLIKT

Škorpión, Rak, Panna, Lev a…Baran
Rozhodne to nie je žiadny slaboch. Svojou energiu často valcuje i svoje okolie. Barani sú nezlomní, sú bojovní, a neváhajú ísť aj hlavou proti múru a rozbiť ho na franforce. Dalo by sa povedať, že baran nemá strach z prehry, pretože ak sa jedna cesta ukáže ako slepá ulica, rýchlo nájde inú alebo si svoju cestu prerazí napriek okolnostiam po svojej vlastnej osi.