Domov – ANAGRAMY.SK

Ahojte, vitajte na stránke ANAGRAMY.SK a COPYWRITERKA.SK!  

Nájdete tu návody a tipy ako sa stať copywriterom, recenzie beletristických kníh (a recenzie filmov), návody a inšpirácie na alternatívne cestovanie, tipy a rady na spoznanie seba samého, a tiež pár vtipných obrázkov zo života môjho akčného malinoisa. 😀

Okrem mojej domovskej domény Anagramy.sk vlastním teda aj domény:

  • copywriterka.sk – TU nájdete rady a tipy ako písať, a ako sa stať spisovateľom, copywriterom či blogerom.
  • recenzieknih.sk – TU nájdete najmä knihy o písaní, copywritingu, marketingu a klasickú beletriu.
  • alternativne.sk – TU nájdete najmä zaujímavé knihy a cestopisy od digitálnych nomádov, a ich tipy na alternatívne cestovanie (bez cestovných kancelárií).

Kto som, čo som?

Som tak trochu snílek, introvert a idealista... 😉 Milujem knihy a psov (lebo sú tými NAJlepšími priateľmi človeka:)), láka ma objavovanie nových cestičiek, vecí a miest (lebo som predovšetkým ´Objavovateľ´:)), a baví ma žiť čo najviac slobodný a autentický život.

Som veľkým milovníkom slov a anagramov (slovných hračiek-prešmyčiek), a preto som sa rozhodla vytvoriť si miesto, kde sa môžem “realizovať”, a zároveň vás trošku inšpirovať a pobaviť. SLOVO je ako OLOVO – môže byť užitočným nástrojom, ale aj zbraňou, ktorá nás dokáže zraniť, alebo ktorou my dokážeme zraniť ostatných. Preto by sme si mali dávať pozor na to, čo vyslovujeme alebo čo píšeme. Obzvlášť v dnešnej dobe je dôležité, najskôr si slová premyslieť, a až potom ich vyjadriť. Slová, ktoré pustíme do sveta, by mali – ak už nie rovno potešiť či povzbudiť – tak aspoň neubližovať a neurážať. Pretože raz sa nám vráti všetko, čo sme vyslali. Aj to dobré, aj to zlé… 

Čo sú vlastne anagramy?

Anagramy = slovné hračky, prešmyčky. Alebo aj úplne nové slová, ktoré vzniknú z pôvodného slova (z pôvodných písmen). Pekne to o anagramoch vysvetlila ´matika za 3 minúty´ 3. 9. 2017. Pozrite si toto ich video a dozviete sa, čo to tie ANAGRAMY vlastne sú! 

O 10 dní neskôr ponúkla ´matika za 3  minúty´ zase vyriešenie tejto hádanky: 

Popravde, ja matiku (resp. matematiku) až tak nemusím, a som skôr za uvoľnenejšie a oveľa spontánnejšie hľadanie zaujímavostí, záhad a ´konšpirácií´.  Ak mám náladu, hocikedy si hocijaké slovo zoberiem, a NA GRAMY ho rozoberiem a rozpitvám. 😛 Že prečo? Len tak. Baví ma hrať sa so slovíčkami, čarovať s nimi, objavovať ich skrytú nádheru a nikým neobjavený, tajný zmysel. 

https://www.anagramy.sk/vyroky-slavnych/

O čom to tu bude?

Bude to tu najmä o anagramoch, copywritingu a o recenziách kníh (a filmov). Rada by som pridala aj pár tipov na alternatívne cestovanie, upratovanie a eko-bio-zero-waste život.

Som Michaela, Miška, Mižu, Maiky alebo pokojne aj Anagramy, ak chcete. Som objavovateľ-explorer, introvert+cholerik, minimalista, milovník života, pravdy, zábavy, slobody, prírody, psov, a stále viac i biokozmetiky a udržateľného spôsobu života.

Nie som však profesionál, a tak za používanie spomenutých produktov či služieb, nenesiem nijakú zodpovednosť. Všetko, o čom tu píšem, sú moje vlastné názory, rady, tipy a recenzie na veci, ktoré som si buď sama prečítala alebo odskúšala, a ktoré tu chcem spomenúť s mojím najlepším vedomím a svedomím. Klamať, retušovať a ani zahmlievať sa rozhodne nechystám, a ani na to nemám (povahu, čas a ani nervy :)). A tak je len na vás, či si niečo z mojich odporúčaní vezmete pre seba a pre vašich blízkych.

P.S.: Dopredu priznávam, že po kliknutí na niektoré linky, a po vašom následnom nákupe, môžem za toto odporučenie získať pár centov, alebo i pár eur :)). Vás to však nebude stáť ani cent navyše. Ide len o jeden zo spôsobov spolupráce.