Kníh o ekologickom a alternatívnom bývaní (a živote), pribúda ako húb po daždi, a sú aj stále obľúbenejšie, pretože ľudia si už, našťastie, začínajú uvedomovať dopad ich konania na prírodu a okolité životné prostredie.

Ja mám ekoknihy o ekobývaní tiež veľmi rada, a stále viac sa zaoberám aj myšlienkou zero waste, biokozmetiky, hygge a minimalizmu. Jednak preto, že sa mi takýto jednoduchý a pohodový životný štýl páči, a schvaľujem jeho ekologickú nenáročnosť, a jednak aj preto, že určite viac vyhovuje mojej introvertnej povahe, než prílišná okázalosť, prezdobenosť a vystavovanie kadejakých čačiek na obdiv verejnosti. 😉

Obľúbené ekoknihy o ekobývaní

Problematikou minimalizmu, ekológie a zero waste života sa zaoberám už pár mesiacov. Zistila som pritom, že veľmi obľúbenými sa stávajú knihy o alternatívnom a zero waste živote, ako sú napr.:

*Domácnosť bez odpadu (Bea Johnson),

*Bez obalu (Barbora Tlustá) alebo

*Život podľa Zero Waste za 30 dní (Anita Vandyke).

Eco-friendly domov

Ja som si však zatiaľ prečítala len knihu Eco-friendly domov, v češtine, od mladej umelkyne Christine Liu, – a musím povedať, že táto ekokniha ma zaujala. A to nielen tipmi na ekologicky šetrnejší a zero waste život, ale aj pekným minimalistickým prevedením a dizajnom knihy, na ktorom je vidieť, ako to autorka s tým minimalizmom myslela. 😉 Ak vás zaujíma detailnejšia recenzia tejto knihy, prečítajte si ju napr. na mojom článku Eco-friendly domov alebo si ju prezrite priamo na eshope kníhkupectva.

Eco-friendly domov
Eco-friendly domov