Preskočiť na obsah

Knihy o písaní

  Ahojte, vitajte na RecenzieKnih.sk. 😉 Dnes vám tu chcem predstaviť tie NAJznámejšie a NAJlepšie knihy o písaní, tvorbe a (samo)vydávaní kníh.

  Všetky knihy o písaní, ktoré tu spomínam, vznikli ako ´učebnice´ a návody pre budúcich spisovateľov. Napísali ich slávni a úspešní spisovatelia, a som si istá, že vám vedia poskytnúť množstvo rád a postrehov, ktoré sa vám pri písaní zídu. Takže ktoré to sú?!

  Stephen King: O písaní

  Skvelá kniha, ktorej dávam rozhodne 5/5*. Je to povinná literatúra a must have pre všetkých, ktorí chcú začať písať a ktorých zaujíma tento ne/písaný ´Kráľ hororov´. Mňa osobne táto kniha nesmierne bavila, pretože obsahovala nielen tipy a triky ako písať, ale aj ukážky z jeho románov, a taktiež aj reálnu biografiu – rozprávanie o jeho živote.

  Stephen King: O písaní https://bit.ly/3x5Z3Lj

  Haruki Murakami: Spisovatel jako povolání

  Ďalšia skvelá kniha o písaní, je od známeho japonského spisovateľa Murakamiho. Ten o sebe dlho nevedel, že má na písanie nejaké vlohy, a dozvedel sa to viac-menej až náhodou… Je napísaná taktiež skvelým štýlom, úprimne a zo života, a taktiež jej dávam 5/5*

  Haruki Murakami: Spisovatel jako povolání https://bit.ly/3aS1DLy

  Markéta Dočekalová: Tvůrčí psaní 2 (pro každého)

  Treťou skvelou knihou a ´učebnicou´ zároveň, je česká kniha o písaní, ktorá však zatiaľ nebola do slovenčiny preložená… Je od úspešnej českej spisovateľky, scenáristky a lektorky tvorivého písania Markéty Dočekalovej. Nájdete v nej informácie o tom, ako sa píšu poviedky a romány, čo dať do 1., 2. či 3.-eho dejstva, a taktiež rady pre začínajúcich spisovateľov. Ja osobne jej dávam 4/5*.

  Markéta Dočekalová: Tvůrčí psaní 2 pro každého https://bit.ly/3e3V8XZ

  Michaela Zamari: Zákulisie samovydávania

  Štvrtou skvelou knihou o písaní (a taktiež o samovydávaní kníh), je knižka od našej slovenskej autorky, ktorú som doteraz ani nepoznala. Je to Michaela Zamari, ktorej sa už podarilo vydať a samovydať niekoľko veľmi úspešných diel. Vďaka Miškinej knihe som spoznala aj iných našich autorov, a taktiež detailnejšie nahliadla do zákulisia samovydávania. Čakala som však predsa len o niečo ucelenejší obsah, a preto jej knihe dávam 3,5/5*.

  Michaela Zamari: Zákulisie samovydávania https://bit.ly/3vAE0if