Na úvod o Anagramy

„Nejjednodušší na světě je být sám sebou. Nejtěžší je být tím, kým ostatní chtějí, abyste byli. Nedovolte jim, aby vás dostali do takové pozice.“ —  Leo Buscaglia

Ahojte, vítam vás na mojom webe anagramy.sk 

Som milovníkom slov, anagramov (slovných hračiek-prešmyčiek) a predovšetkým kníh, (a z nich najmä beletrie), preto som sa rozhodla založiť si stránku, kde sa môžem “realizovať”, a zároveň vás trošku inšpirovať či pobaviť. 

SLOVO je ako OLOVO, – môže byť užitočným nástrojom, ale aj zbraňou, ktorá nás dokáže zraniť, alebo ktorou my dokážeme zraniť ostatných. Preto by sme si mali dávať pozor na to, čo vyslovujeme, alebo čo píšeme. Obzvlášť v dnešnej rýchlej dobe je dôležité, najskôr si slová premyslieť, a až potom ich vysloviť.

Slová, ktoré pustíme do sveta, by mali ak už aj nie rovno druhých potešiť či povzbudiť, tak im aspoň neubližovať a neurážať ich. Pretože… raz sa nám vráti všetko, čo sme vyslali… Aj to dobré, aj to zlé. 

Čo sú vlastne anagramy?

Anagramy = slovné hračky, prešmyčky. Alebo aj úplne nové slová, ktoré vzniknú z pôvodného slova (z pôvodných písmen).

Pekne to o anagramoch vysvetlila ´matika za 3 minúty´ 3. 9. 2017. Pozrite si TOTO ich video a dozviete sa, čo to tie ANAGRAMY vlastne sú! 

O 10 dní neskôr ponúkla ´matika za 3  minúty´ zase vyriešenie tejto hádanky: 

Popravde, ja matiku (resp. matematiku) až tak nemusím, a preto som skôr za uvoľnenejšie a oveľa spontánnejšie hľadanie zaujímavostí, súvislostí a konšpirácií. :))  Ak mám náladu, hocikedy si hocijaké slovo zoberiem – A NA GRAMY ho rozoberiem a rozpitvám!  

Že prečo?! Len tak. Baví ma hrať sa so slovíčkami, čarovať s nimi, a objavovať ich skrytú a netušenú nádheru a zatiaľ ešte nikým neobjavený, tajný zmysel. 

A ČO VY?!  Objavili ste nejaký zaujímavý / tajný anagram, a chcete sa nám s ním podeliť? Napíšte dole do komentárov, na čo ste prišli a čo vás zaujalo, a my sa na to radi pozrieme! 

Zo zákulisia kníh

Čo sú knihy, ako vznikajú, ako si ich vydať sám… a prečo ich vlastne milujem..?!

fotka

Anagramy

Pravdu povediac, knihy milujem odmalička, no neprečítala som ich ani zďaleka toľko, koľko by som chcela. Som veľmi pomalý čitateľ, a tak mi tých kníh neprešlo pod rukami na také kvantá, ako možno iným milovníkom kníh…

Ale nevadí, nevzdávam sa! Vždy mám nejakú tú knihu rozčítanú, a vždy nejakú ďalšiu zase plánujem. Ak je na knihu akcia, alebo objavím takú, ktorá ma zaujme, nedokážem jej odolať a MUSÍM si ju kúpiť! 

Milujem predovšetkým beletriu, ale nepohrdnem ani odbornou marketingovou, historickou alebo psychologickou učebnicou.

O čom to tu bude?

Bude to tu o zábave, inšpiráciách, recenziách kníh a tipoch na eko-bio-zero-waste život. A taktiež o mojich názoroch, zážitkoch a inej mojej tvorbe. Rada by som vás svojimi príspevkami zabávala, inšpirovala, motivovala, a možno vám aj v niečom poradila… Robí mi radosť, robiť radosť druhým, pretože viem, že v dnešnom svete je tej skutočnej a neskazenej radosti naozaj málo.

Som Michaela, Miška, Mižu, Maiky alebo pokojne aj Anagramy, ak chcete. Nie som ani zďaleka dokonalá a múdra, a rozhodne nie som odborník na všetko, (akurát na vymýšľanie blbostí :)), no veľmi veľa vecí ma baví a tak sa vždy snažím, vedieť o nich čo najviac. Som objavovateľ-explorer, detailista, pôžitkár, tvrdohlavec, introvertný cholerik, minimalista, milovník života, pravdy, zábavy, slobody, prírody, psov, a stále viac i biokozmetiky a udržateľného spôsobu života.

Nie som však profesionál, a tak za používanie spomínaných produktov alebo služieb, nenesiem nijakú zodpovednosť. Všetko, o čom tu píšem, sú moje vlastné názory, rady, tipy a recenzie na veci, ktoré som si buď sama prečítala alebo odskúšala, a ktoré tu chcem spomenúť s mojím najlepším vedomím a svedomím. Klamať, retušovať a ani zahmlievať, sa rozhodne nechystám, a ani na to nemám (povahu, čas a ani nervy :)). A tak je len na vás, či si niečo z mojich odporúčaní vezmete pre seba alebo pre svojich blízkych…

Chcem tu písať o mnohých zaujímavých veciach, no najviac asi:

  • o zdravom životnom štýle = o tom, čo sa hovorí + o tom, ako to celé vidím ja
  • o prírodnej a BIO kozmetike + eko drogérii
  • o alternatívnych veciach, umeniach, vychytávkach…
  • o výletoch a cestovaní
  • o knihách a ich recenziách… (či sa mi páčili, alebo až tak nie)
  • o online marketingu, WordPresse a webstránkach (aj keď som ešte stále len amatér, začiatočník, laik a večný skúšač všetkého, čo funguje a čo nefunguje)
  • o vzťahoch, názoroch a problémoch medzi ľuďmi, partnermi, priateľmi, či v celej spoločnosti
  • o psoch, alebo špeciálne o mojej ´psine´ menom Abba, a o všetkých tých vtipných príhodách, ktoré spolu zažívame
  • o zábave, zábavných príhodách, anagramoch-prešmyčkách, slovných hračkách… atď… atď…

Dopredu priznávam, že po kliknutí na niektoré moje linky, a po vašom následnom nákupe, tu existuje možnosť, že za takéto moje “sprostredkovanie” získam pár centov (alebo možno aj pár eur, ak si vyberiete niečo honosnejšie :)). Ale nemusíte sa vôbec obávať, vás to nebude stáť ani len cent navyše.

Samozrejme, do nijakého nákupu vás nikdy tlačiť nebudem. Naopak, často vám budem odporúčať, aby ste si vyhliadnuté veci, pre istotu vždy očekli aj niekde inde. Napr. cez známe porovnávače cien. Pretože ten, kto hľadá, nájde, a dnes sa už dá nájsť naozaj čokoľvek… Dokonca aj kvalitné a nie príliš drahé, prírodné a BIO produkty, ktoré môžu byť skvelou alternatívou k tým zaužívaným, nezdravým a “umelým”. Život aj zdravie máme každý IBA JEDNO, a mali by sme na ne myslieť o trochu viac! Ja som už začala, a veľmi ma to baví.

“Smiať sa je riskovať, že budete vyzerať ako blázon,
plakať je riskovať, že budete vyzerať ako citlivý človek,
snažiť sa komunikovať s iným je riskovať, že sa do niečoho zapletiete,
vyjadriť pocity je riskovať, že ukážete svoje skutočné JA,
predložiť vaše myšlienky, vaše sny pred dav ľudí je riskovať ich stratu,
milovať je riskovať, že nebudete milovaný naspäť,
žiť je riskovať smrť,
mať nádej je riskovať zúfalstvo,
pokúsiť sa je riskovať zlyhanie.


Človek, ktorý nič neriskuje,
nič nerobí, nič nemá a nič nie je.
Môže sa vyhnúť utrpeniu a žiaľu.
Ale nemôže sa jednoducho nič naučiť, cítiť, meniť, rásť, milovať alebo žiť.
Je nutné podstúpiť risk,
pretože najväčší hazard v živote je nič neriskovať.
Len človek, ktorý riskuje je slobodný.”

(Leo Buscaglia)