Najlepšie motivačné knihy

Ahojte. Predstavujem vám široko-ďaleko NAJlepšie a NAJznámejšie nakopávacie, psychologické alebo filozoficko-duchovné knihy, ktoré by vás mali nakopnúť a posunúť trošku vpred. O mnohých z nich som už toho veľa počula, a tak som si ich v kníhkupectve aj zbežne prelistovala.

Neviem, čo si myslíte vy, ale podľa mňa, mať doma dobrú motivačnú knihu, ktorá vás kedykoľvek upokojí, posilní, pohladí na duši, a ešte vám aj dodá novú nádej a radosť, nie je nikdy zlé. Občas sa totiž treba aj zastaviť, zamyslieť sa, oddýchnuť si pri knihe a nabrať z nej nové sily a inšpirácie pre svoj osobný i pracovný život.

Viem, že v dnešnej dobe je knižný trh takýmito knihami už doslova zaplavený, ale stále platí aj to, že každému vyhovuje niečo iné, a aj spisovateľ píše knihu zo svojho vlastného uhla pohľadu. Možno aj preto je týchto kníh tak veľa, a čitateľov zatiaľ stále bavia, a zatiaľ ich ešte stále aj kupujú. Napríklad aj ako skvelý darček pre niekoho blízkeho.

Tie NAJznámejšie TOPky a  ´bestsellery´ vytvorili predovšetkým americkí spisovatelia, no aj na Slovensku a v Čechách máme niekoľko zaujímavých a kvalitných autorov, ktorí sa týmto literárnym žánrom zaoberajú. (Tých snáď spomeniem niekedy nabudúce:))

Ktoré sú teda tie NAJ motivačné knihy forever?

Rhonda Byrne: Tajomstvo (The Secret)

Tak táto kniha je doslova TOP 1 alebo ´must have´, pretože už asi ani neexistuje človek, ktorý by o nej nepočul. Je o tom, že ak niečo chcete, musíte si to najskôr vizualizovať – predstavovať si to, a uveriť tomu, že sa vám to aj podarí dosiahnuť. A (vraj) to aj naozaj funguje!

Ak nechcete kupovať knihu, pozrite si aspoň dokument na Youtube s rovnomenným názvom… Možno vám tento film bude stačiť, a možno vás predsa len inšpiruje kúpiť si aj tlačenú knihu. Tak ako to asi spravím aj ja, keďže včera, 12.12.2012 som mala ´výročie´ zákazníckej registrácie do kníhkupectva Martinus, a jeho škriatkovia ma v maily prekvapili zľavou na nákup. 😛

Joe Vitale: Kľúč

Alebo by sa to mohlo volať aj Klúč ku riešeniu problémov… Trvdí sa, že ak ste si už prečítali Tajomstvo a chcete sa posunúť ešte o kúsoček ďalej, tak toto je to správne pokračovanie! Kniha vám vraj zaručí spokojný a úspešný život,- teda ak sa budete riadiť jej radami. 🙂 Neviem vám povedať, či to tak je aj naozaj, ale ak by som ju čítala, tak by som ju veľmi rada zrecenzovala  aj detailnejšie.

Štyri dohody

Štyri dohody

Vraj tiež SUPER kniha o 4 základných princípoch, podľa ktorých by sme sa mali naučiť fungovať.  Máme robiť všetko tak, ako najlepšie vieme, a potom to už nechať tak, a vôbec sa nestresovať nad tým, ako to dopadne… Urobili sme totiž maximum toho, čo sme mohli, a teraz je tá vec už mimo nás. Myslím, že je to SUPER kniha pre tých, ktorí sa nesutále naháňajú a všetko ich stresuje. Vďaka tejto knihe zistíte, že to už viac nie je treba, a že treba začať fungovať inak.

Ak momentálne na knihu nemáte čas, pozrite si aspoň pár ukážok na Youtube. Odporúčam vám zadať do YT prehladača ´Štyri dohody´ a poprezerať si, čo vám nájde, alebo si zadať rovno Čtyři dohody – Nevytvářejte si domněnky, ktorú vytvoril originálny a zábavný Jaroslav Dušek. 🙂 Osobne vám neviem povedať, aký ten človek naozaj je, ale v Čechách je veľmi známy vďaka svojim názorom a vystupovaniu na verejnosti. Niektorí ho milujú, niektorí nie, no ja som sa na týchto jeho prezentáciách naozaj bavila.

Miluj svoj život

Louise L. Hayová: Miluj svoj život

V tejto knihe sa píše o tom, že ak máme druhých ľudí milovať, musíme najskôr milovať sami seba. A vôbec sa za to nemáme hanbiť! Milovať sám seba a vážiť si talenty, ktoré máme, je totiž základom k tomu, aby sme viedli produktívny, spokojný a úspešný život. Autorkou je známa americká spisovateľka, ktorá sa sama musela naučiť, čo to znamená milovať seba i druhých, a tiež druhým odpustiť, keďže ani ona sama nemala príliš ľahký život.

Vraj je to kniha nabitá pozitívnymi emóciami, takže sa zíde najmä tým, ktorým chýba radosť zo života, a(lebo) si prechádzajú nejakým ťažkým obdobím. Ak by sa vám táto nepozdávala, pozrite sa na iné knihy od tejto autorky… 😉

Jack Canfield: Klíč k životu podle Zákona přitažlivosti

Vraj veľmi dobre napísaná a priam excelentná kniha. Známy americký spisovateľ  (autor svetoznámych kníh ´Slepačia polievka pre dušu´), v nej píše podobné veci, aké nájdete aj v Tajomstve, no tuná sú myslím ešte o niečo konkrétnejšie, a osobnejšie sa dotýka vnútorného prežívania človeka.

Jack Canfield napísal aj mnoho iných motivačných kníh, no známy je predovšetkým svojimi Slepačími polievkami, ktoré boli u nás hitom pár rokov dozadu. 😉