Stephen King: O písaní

Stephen King: O písaní

Nuž, ani neviem, kde začať. Stephen King a jeho kniha O písaní, je proste povinnosť! Alebo aj MUST HAVE, ak chcete… Veľmi som sa na ňu tešila, už keď som si ju objednávala, – no ešte viac potom, keď som si ju začala čítať. Tá kniha je totiž perfektná, a veľmi často som sa na tých Kingových ironických poznámkach uškŕňala ako dieťa, čo pomedzi prsty sleduje dospelácky film. 😛

O čom je kniha O písaní?

Kým v prvej polovici knihy S. King opisuje svoj život, od malička až po starobu, tak v druhej nám predstavuje všetko to, čo potrebujeme vedieť pre tvorbu dobrých príbehov.

Všetky tie fakty z jeho života (1. časť) boli pomerne dramatické, a práve preto bolo veľmi zaujímavé sledovať, ako sa King nevzdával, ale veril svojmu talentu ´dobre písať´. Je motivujúce prečítať si, čo všetko musel zvládnuť a vydržať, aby sa stal tým, kým je dnes – svetoznámym a obľúbeným spisovateľom, Kráľom hororov a zároveň milionárom. 😉

Následná 2. časť knihy bola nielen poučná, ale aj zábavná, pretože King v nej dopodrobna rozobral mnohé zo svojich slávnych (a častokrát aj sfilmovaných) románov. Autor svetoznámych hororov tu uvádza príklady a rôzne praktické ukážky zo svojich diel, takže čitateľ sa vďaka tomu dozvie nielen množstvo rád pre svoje vlastné písanie, ale aj inšpirácie na ďalšie hororové čítania.

Stephen King: O písaní
Stephen King a jeho kniha O písaní

Pre koho:

Kingovu knihu O písaní hodnotím jednoznačne ako SUPER a MUST HAVE pre každého, kto sa rozhodol písať niečo tvorivé, a taktiež pre každého, koho tento ne/menovaný ´Kráľ hororov´ zaujíma ako človek, a chcel by o ňom vedieť viac.

Hodnotenie:

5*/5* takže SUPER a MUST HAVE 😛

Ukážky z knihy O písaní:

YouTube ukážka z hororu ´1408´ od s. Kinga: