Zaujímavá kniha Pod maskou, je od mladej slovenskej spisovateľky s orientálnym menom (Senta Andok). Je to zároveň aj jej prvotina – debut. Kniha je veľmi svižne a dobre napísaná, a preto sa aj rýchlo číta. Nemá takmer žiadne gramatické ani štylistické chyby (len na str. 42, 50 a 260 :)) a celý čas udržuje čitateľa v očakávaní, ako sa to celé vyvinie.

Mňa zaujala od začiatku až do konca, aj keď koniec by som si vedela predstaviť aj skôr a trošku iný, než aký bol napísaný. Záver ma teda prekvapil, pretože aj keď som už dlhšie tušila, kto sa za tou druhou maskou skrýva, nešlo mi to napokon s tou motiváciou dokopy… Ja osobne si totiž nemyslím, že človek by bol schopný, obetovať tak veľa nepohodlia, námahy a strateného času len na to, aby sa niekomu tak komplikovane pomstil… Toto odhalenie ´vinníka´, je však jedinou vecou, ktorá mi na knihe nesedela, a musím povedať, že inak je napísaná dobre, nevulgárne a moderne.

O čom je kniha Pod maskou?

Navyše, ak máte radi Prahu a vyznáte sa v jej reáliách, budete si vedieť lepšie predstaviť celý dej, ktorý sa v knihe odohráva. Kniha Pod maskou bola vydaná Ikarom v roku 2017, v Edícii YOLi, má 365 reálnych strán a spadá do kategórie Young Adult beletrie. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o živote bezdomovcov v Prahe, o tom, ako ´šaty robia človeka´, a o tom ako môže vyzerať život mladého bezdomovca (a siroty) po opustení Detského Domova, je to kniha určená práve pre vás.

Pre koho?

Kniha Pod maskou je určená hlavne pre mladých dospelých (Young Adult), ale verím, že zaujme aj oveľa starších ľudí. Je to nenáročná oddychovka, ktorá vás nesklame.

Hodnotenie:

Knihe dávam **** z 5, a to hlavne za kvalitné opisy prostredia, pocitov a pováh, za málo gramatických chýb a za zaujímavý dej až do konca. Jednu * však odoberám práve pre ťažko uveriteľnú motiváciu ´druhého klauna´ a jeho goríl.