Senta Andok: Pod maskou

Pod maskou

Zaujímavá kniha Pod maskou, je od mladej slovenskej spisovateľky s orientálnym menom (Senta Andok), a je zároveň aj jej prvotinou – debutom. Kniha je veľmi svižne a dobre napísaná, a preto sa aj veľmi svižne a rýchlo číta. Nemá takmer žiadne gramatické ani štylistické chyby (len na str. 42, 50 a 260 :)) a celý čas udržuje čitateľa v očakávaní toho, ako sa to celé vyvinie.

Mňa zaujala od začiatku až do konca, aj keď ten koniec by som si vedela predstaviť aj skôr a trošku iný, ako bol v skutočnosti napísaný. Záver ma teda prekvapil, a aj keď som už dlhšie tušila, kto sa za tou druhou maskou klauna ukrýva, nešlo mi to napokon s tou motiváciou postavy dokopy. Nemyslím si totiž, že človek by bol schopný, obetovať tak veľa nepohodlia, námahy, strateného času a trpezlivosti len na to, aby sa niekomu tak komplikovane a zložito pomstil… Toto odhalenie ´vinníka´, je však jedinou vecou, ktorá mi na knihe nesedela, a musím povedať, že inak je napísaná naozaj dobre, nevulgárne a moderne.

O čom je kniha Pod maskou?

Navyše, ak máte radi Prahu a vyznáte sa v jej reáliách, budete si vedieť aj oveľa lepšie predstaviť celý dej, ktorý sa v knihe odohráva. Kniha Pod maskou bola vydaná Ikarom v roku 2017, v Edícii YOLi, má 365 reálnych strán a spadá do kategórie Young Adult beletrie. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o živote bezdomovcov v Prahe, o tom, ako ´šaty robia človeka´, a o tom ako môže vyzerať život mladého bezdomovca (a siroty) po opustení Detského Domova, je to kniha určená práve pre vás.

Pre koho?

Kniha Pod maskou je určená hlavne pre mladých dospelých (Young Adult), ale verím, že zaujme aj oveľa starších ľudí.

Hodnotenie:

Knihe dávam **** z 5, a to hlavne za kvalitné opisy prostredia, pocitov a pováh, za málo gramatických chýb a za zaujímavý dej až do konca. Jednu * však odoberám práve pre nelogickú a ťažko uveriteľnú motiváciu ´druhého klauna´ a jeho goríl.