Podnikanie Pekne Po Poriadku = doména, webhosting, webstránka, CMS

Čo je to ONLINE podnikanie, čo pre takéto podnikanie potrebujete, a kde hľadať podnikateľskú pomoc? Ak si nie ste istí, či sa do podnikania vôbec pustiť alebo nie, pozrite si môj predchádzajúci článok, v ktorom píšem, aké podmienky a vlastnosti, by ste pri dnešnom (online) podnikaní mali spĺňať.

Založenie živnosti (prípadne aj s.r.o.čky), totiž netrvá nejako dlho, no aj tak by ste si to mali dobre premyslieť. Zvážte všetky svoje plusy a mínusy, i všetky pre a proti, reálne si zhodnoťte, čo z toho prevláda a či to všetko zvládnete, a určite sa o tom poraďte s niekým kompetentným. Pokiaľ nemáte žiadne konkrétne kontakty, obráťte sa na ÚPSVaR, a ten vás určite nasmeruje niekam ďalej. Pokiaľ všetky informácie hľadáte len na internete, buďte opatrní a radšej si všetky informácie (aj ceny) overte ešte aj z iných zdrojov. Nie všetko na internete je totiž pravdivé.

 

Ako začať s online podnikaním?

Pre podnikanie na internete (online podnikanie) potrebujete mať 3 základné veci:

  • svoju vlastnú doménu
  • spoľahlivý  webhosting, ktorý ľuďom umožní vašu doménu na internete nachádzať a vidieť. Ja vám odporúčam tento “značkový” :))
  • nejaký ten CMS (Content Marketing System), vďaka ktorému si budete vašu doménu – webstránku spravovať, a vďaka ktorému z nej bude skutočný web/blog/portál/eshop, a nielen prázdna doména (internetová adresa).  Ja sama používam veľmi obľúbený CMS WordPress, pretože je pomerne jednoduchý, a môžete si ho ľahko prispôsobovať podľa seba. 😉

 

Ako na to? Čo znamenajú základné pojmy?

O tom, ako sa z prázdnej domény stane plnohodnotná webstránka, na ktorej môžete začať podnikať, vám poradia práve webhostingoví špecialisti, ktorých si vyberiete. Ak si však už dopredu chcete prečítať, ako a čo si na tej vašej webstránke treba nastaviť, a aké základné marketingové pojmy musíte poznať, tak na to je dobrá práve  táto FAJN príručka.

 

Kto vie o tom najviac? 

Pre tých z vás, ktorí na knihu nemáte čas alebo náladu, odporúčam SUPER články o blogovaní od mladého online podnikateľa Rolanda Vojkovského. Je to špecialista na blogovanie a to, čo nenájdete nikde inde, nájdete určite u neho. 

Rovnako dobrým profíkom vo svojom odbore je aj Vladimír Juroško, ktorý je expertom predovšetkým na CMS WordPress, ale vyzná sa aj v doménach a webhostingoch. Obaja sú to mladí chalani, ktorí sa touto prácou aj živia, a sú v nej dobrí, preto vám ich weby vrele odporúčam. 

Okrem týchto dvoch špecialistov, nájdete dnes množstvo informácii, samozrejme, kdekoľvek na internete, v ktoromkoľvek internetovom vyhľadávači. Ako takú konkrétnu inšpiráciu vám však ponúkam, pozrieť si napr. ešte aj blog reklamnej agentúry Visibility.sk, alebo webstránku SBA.sk, na ktorej si po zadaní mailu, môžete stiahnuť rôzne zaujímavé ebooky. (konkrétne na www.podnikaj.online)