Teplé dni sú už dávno tu, a tak je najvyšší čas, postarať sa o svojho domáceho miláčika a zabezpečiť mu tak ochranu pred nebezpečnými kliešťami. ;P Pravdupovediac, nemám na Abbe vyskúšané všetky antiparazitické obojky, ktoré na trhu existujú, ale tento SCALIBOR sa mi na nej už po tri roky naozaj  osvedčil a vydržal dlho-predlho. Fakticky od jari až do jesene. 

 

Fungoval vždy skvele!

Dokonca aj viac ako tých avizovaných 5-6 mesiacov. Dávam jej ho na krk zvyčajne na začiatku apríla, a dole až na začiatku novembra, keď už začína mrznúť, takže účinkuje na nej nepretržite a bez problémov aj 7 mesiacov.

Kliešťa máva vždy len počas tých prvých 3-4 dní (píšu, že 1 týždeň), kedy ešte Scalibor nemá na jej kožuchu dostatočnú účinnosť. Počas toho prvého týždňa s tým teda treba počítať, a radšej svojho psa nevystavovať príliš veľkej (a kliešťami zamorenej:)) tráve.

 

Ako obojok Scalibor vyzerá?

Tento účinný, medikovaný obojok, s názvom Scalibor Protectorband, si môžete zvoliť v dvoch veľkostných variantoch: ako menší, 48 cm obojok pre malé a stredné plemená, alebo ako väčší, 65 cm dlhý obojok pre väčšie plemená, ktorý na moju Abbu používam aj ja.  Ak by sa vám tá cena nezdala, skúste si ju vyheurekovať na Heureke. Možno ho niekde  objavíte ešte lacnejšie. 😉

Scalibor 65 cm

Ešte  zabalený a neskrátený antiparazitárny obojok, Scalibor 65 cm

Obojok Scalibor 65 cm pre stredné a veľké plemená psov

Obojok Scalibor 65 cm pre väčšie a veľké plemená psov

A ako vyzerá spokojný pes

tešiaci sa na celoročný pohyb v záhrade?! PREDSA TAKTO! 😀

Abba a obojok Scalibor

Abba a obojok Scalibor, ktorý vždy trochu skrátim, – jednoducho z neho odstrihnem.

Abba pózuje, kým ju fotím s obojkom Scalibor

Abba pózuje, kým ju fotím s obojkom Scalibor Protectorband