Kto som a ako recenzujem?

Ahojte, vitajte na RecenzieKníh.sk! 😉 Knihy milujem odjakživa, a páči sa mi na nich hlavne to, že vďaka nim môžeme prežiť stovky rôznych príbehov, dokonale zrelaxovať, alebo sa prevteliť do ktoréhokoľvek knižného hrdinu. Taktiež milujem tú omamnú krásu a vôňu kníh, a preto mi e-booky a audioknihy až tak veľa nehovoria…

Knihy recenzujem 5-hviezdičkovým hodnotením a čo najviac objektívne, no samozrejme, určitým subjektívnym názorom sa pri tom asi vyhnúť nedá… Nie som na recenzie kníh žiaden vyštudovaný odborník (som len literárny laik), no snažím sa ich robiť čo najviac stručné a poučné, aby ste sa vedeli rýchlo rozhodnúť, či za to stoja alebo nie.

Bez mučenia priznávam, že som obrovský milovník kníh a príbehov, knihomoľ, knihomil, bibliofil, a neviem čo ešte – no už sa za to ani veľmi nehanbím. 😀 Niektorí ľudia (moji rodičia:)) si síce o mne myslia, že som skôr knižný barbar, lebo do kníh čarbem, no ja si to nemyslím, a už s tým nemám ani taký morálny problém, ako som mávala kedysi.

Aké žánre čítam?

NAJradšej mám knihy odborné (marketingové, psychologické), populárno-náučné (napr. historické a prírodovedné encyklopédie), nábožensko-filozoficko-motivačné knihy, a beletristické diela inšpirované skutočnosťou, (alebo teda zo skutočného života). A presne o takýchto knihách vám chcem zároveň písať aj moje tipy a recenzie.

Aké žánre nečítam?

Žáner fantasy, sci-fi a horor mi až tak veľa nehovorí, a musím sa priznať, že takéto knihy som ani nikdy nečítala. Asi som nemala šťastie na tie ´dobré´, alebo mi proste neboli súdené… Netuším… Možno ma už od začiatku odrádzal ten obrovský počet strán, či série na pokračovanie, na ktoré som proste nemala nervy. Áno, asi to bude práve tou mojou netrpezlivosťou, a túžbou vedieť vždy všetko a hneď! Asi mi všetky tie fantasy a sci-fi knihy pripadali príliš vzdialené, komplikované a nejasné, a ja som chcela prísť na koreň záhady okamžite, alebo čo najskôr. A to jednoducho a len mojím vlastným úsilím. 😛

Asi som tým prišla o pár zaujímavých zážitkov a fantastických príbehov, – no ja viem, čo ma baví viac (beletria zo súčasnosti), a preto sa chcem venovať skôr tomuto. Možno týmto priznaním odradím milovníkov fantasy a sci-fi žánrov, no chcela som vám o tom napísať pravdu. Aby ste sa tu zbytočne nezdržiavali hľadaním recenzií na takýto žáner, pretože takéto recenzie tu zrejme ani nikdy nebudú. Tak či tak máme každý len obmedzený čas (na žitie, aj na čítanie), a nikto nikdy neprečíta všetko, čo knižne vyjde.

Aké žánre/knihy recenzujem?

Namiesto fantasy, sci-fi, hororov, rozprávok, učebníc, slovníkov a technických príručiek, vám však viem ponúknuť inšpirácie a recenzie kníh z mnohých iných oblastí, a to predovšetkým:

  • Súčasná beletria
  • Copywriting a Online marketing
  • Literatúra, spisovatelia a knihy
  • Filozoficko-náboženské zamyslenia
  • Eko, bio, natur a zero-waste život
  • Minimalizmus
  • Psychológia, seba-rozvoj a vzťahy
  • Psy
  • Cestovanie, turistika a výlety

Ako knihy recenzujem, a prečo?

Držím sa minimalistickej zásady, že ´Menej je viac´, a preto aj kníh, ktoré som prečítala, a ktoré tu chcem spomenúť, asi nebude až tak veľa. O to viac vám však prinesú. Chcem, aby kvalita recenzii prevládala nad ich kvantitou, a aby ste si z nich niečo odniesli. Preto knihy hodnotím čo najviac objektívne, s veľkou dávkou otvorenosti, ale aj konštruktívnej kritiky.

MOJE Recenzie + MOJE poznámky

Všetky moje recenzie kníh, ako aj ostatné texty na webe, sú mojím vlastným výtvorom. Sú moje vlastné, úprimné, autentické a nekopírované. Preto vás taktiež prosím o rešpektovanie môjho autorského práva, a v prípade, že by ste z nich niečo použili, tak pridajte aj správne odkazovanie na ich zdroj (t.j. na môj článok). Ďakujem.

Nájdete ma aj na:

https://www.facebook.com/RecenzieKnih.sk

https://www.instagram.com/recenzieknih.sk/

recenzieknihsk@gmail.com

1 komentár na “Kto som a ako recenzujem?

  1. Spätné upozornenie: Produktívne čítanie

Komentáre sú zakázané.