Ahojte, neviem, ako vy, ale ja knihy milujem od malička, pretože boli mojimi vernými priateľmi aj vtedy, keď som iných (a hlavne tých živých:)) kamarátov pri sebe nemala, alebo som ich mala veľmi málo. Pre zakríknuté a introvertné dieťa, akým som bola, boli knihy, psy, kone a príroda, tými NAJlepšími priateľmi na svete, a rada som sa s nimi a v nich túlala.

Na mojich milovaných knižkách sa mi vždy páčilo hlavne to, že som vďaka nim mohla prežiť desiatky rôznych príbehov, dokonale zrelaxovať, zabudnúť chvíľu na neveselú prítomnosť a realitu, a prevteliť sa do ktoréhokoľvek knižného hrdinu. Taktiež som odjakživa milovala tú omamnú vôňu kníh a ich nádhernú grafiku, a preto mi e-knihy a ani audio knihy ani teraz až tak veľa nehovoria…

Všetky uvádzané knižky recenzujem klasickým 5-hviezdičkovým hodnotením a čo najviac objektívne, no samozrejme, určitým subjektívnym názorom sa pri tom nevyhnem ani ja… Nie som na recenzie kníh žiaden vyštudovaný odborník (len literárny laik:)), no snažím sa ich robiť čo najviac stručné, jasné a poučné, aby ste sa v nich vedeli rýchlo zorientovať a rozhodnúť, či za to stoja alebo nie.

Bez mučenia priznávam, že som obrovský milovník kníh a príbehov, knihomoľ, knihomil, bibliofil, a neviem čo ešte… no už sa za to vôbec nehanbím! 😀 Niektorí ľudia si síce o mne myslia, že som skôr knižný barbar, lebo do kníh čarbem, no ja si to nemyslím, a už s tým nemám ani ten morálny problém, aký som mala kedysi.

fotka

Aké žánre čítam?

Úplne NAJRADŠEJ mám súčasné romány, inšpirované skutočnosťou, ďalej knihy odborné (marketingové, psychologické…), populárno-náučné (historické a prírodovedné encyklopédie), ale veľmi rada si prečítam aj nábožensko-filozoficko-motivačné knihy, a knihy o zdravom životnom štýle. A presne o takýchto knihách vám chcem písať aj moje tipy a recenzie.

Aké žánre nečítam?

Takmer vôbec nečítam žánre ako sú: fantasy, sci-fi, horor a rozprávky. PREČO?! Ani sama neviem! Asi mi tieto žánre až tak veľa nehovoria, a zrejme som nemala šťastie na nejaké tie úžasné, ktoré by sa mi dostali do rúk, a ktoré by ma očarili.

Nie každému proste sedí všetko, a mne proste nesedí toto. Možno ma už od začiatku pri fantasy odrádzal ten obrovský počet strán, či série na pokračovanie, na ktoré som nemala nervy. Hej, zrejme to bude tou mojou netrpezlivosťou, a túžbou vedieť vždy všetko a hneď! Zrejme mi všetky tie fantasy a sci-fi knihy pripadali príliš vzdialené, komplikované a nejasné, a ja som chcela prísť na koreň záhady okamžite, a len mojím vlastným úsilím, a nie nejakými čarami.

Viem, že som tým prišla o niekoľko zaujímavých zážitkov a fantastických príbehov – no ja už proste VIEM, čo ma baví najviac! A to sú práve tie moderné romány a knihy zo súčasnosti, a preto sa chcem zamerať predovšetkým na ne! Chápem, ak týmto zopár z vás odradím, no chcem vám o tom napísať pravdu. Aby ste sa tu nezdržiavali hľadaním tipov na takéto žánre, pretože takéto recenzie tu odo mňa zrejme nenájdete. Tak či tak máme všetci len obmedzený čas (na žitie, aj na čítanie), a nikto nikdy neprečíta všetko, čo sa (v jeho krajine, alebo na svete) knižne publikuje.

Aké žánre recenzujem?

recenzie knih

Namiesto fantasy, sci-fi, hororov, rozprávok, učebníc, slovníkov a technických príručiek, vám chcem ponúknuť tipy a recenzie kníh najmä z týchto oblastí:

  • Súčasné romány@poviedky
  • Psychológia, osobný rozvoj, vzťahy
  • Copywriting a Online marketing
  • Literatúra, spisovatelia, knihy
  • Filozoficko-náboženské zamyslenia
  • Eko, bio, natur a zero-waste život
  • Minimalizmus
  • Cestovanie, turistika, výlety
  • Psy (Môj malinois Abba)