Lois Duncanová: V tmavej chodbe

Napínavá a duchárska knižka od Lois Duncanovej: “V tmavej chodbe“, je o mladom dievčati Kit a jej výberovej dievčenskej škole, na ktorú vlastne ani nikdy nechcela ísť. A navyše nie bez svojej najlepšej kamarátky zo základnej školy, Tracy, ktorú však na jej novú školu neprijali…

Už pri prvom pohľade starodávny Blackwood sa Kit zmocňuje nepríjemný a zlovestný pocit. To, že v škole bude mať len tri ďalšie spolužiačky a učiť ich budú len traja ľudia, sa síce dozvie takmer okamžite, no o mnohých zvláštnych a strašidelných veciach sa dozvedá len pomaly a ťažko. A aj to len vďaka tomu, že všetky tie tajnosti začne svedomito odhaľovať a nenechá sa učičíkať klamstvami a výhovorkami madam Duretovej.

Kniha je SUPER pre tých, ktorí majú radi dobrodružné mládežnícke romány s určitou dávkou napätia a romantiky, a myslím, že je teda určená predovšetkým pre mladších čitateľov. Je tam pár strašidelných opisov a scén, no musím povedať, že pre náročných dospelákov, ktorí už čítali alebo videli množstvo iných hororovo ladených príbehov, sa kniha môže zdať predsa len priemernou alebo ´ľahko čitateľnou´publikáciou.

Dobrodružstvo, odvaha, autentické opisy starého kamenného sídla, vyriešenie záhady a napokon happyend. To všetko nájdete “V tmavej chodbe”, ktorú môžete darovať buď sebe alebo niekomu blízkemu. Kniha má len 3 preklepy, okolo 170 reálnych strán a zhltnete ju za 1-2 dni. ;P

Lois Duncanová (1934-2016) bola profesionálnou americkou spisovateľkou, ktorá napísala vyše 50 kníh pre deti, mládež i dospelých, a získala za ne niekoľko významných ocenení. Dve z jej diel, Tajomstvo minulého leta a Hotel pre psov, boli dokonca sfilmované.

 

Lois Duncanová: V tmavej chodbe