V dnešnej rýchlej dobe, plnej informácií a možností, sa mnohí z nás cítia veľmi osamelí a stratení. Cesta k pochopeniu seba samého a svojho miesta vo svete, však vôbec nemusí byť zložitá… Práve naopak, môže byť vzrušujúcim a celoživotným dobrodružstvom, ktoré vás chytí za srdce.

Verím tomu, že každý jeden z nás sa nájde v aspoň jednom z týchto archetypov:

Možno ste nevinné a láskavé Neviniatko, ktorého nevinnosť je jeho najväčšou silou a príťažlivosťou. Alebo ste inteligentný Mudrc, ktorý sa hlboko ponára do mýtických a filozofických konceptov, aby osvetlil tajomstvá vesmíru.

Možno ste Objaviteľ, neustále túžiaci objavovať nové hranice a hlbiny, alebo Rebel, odvážny bojovník proti konvenciám, stavajúci sa proti zastaralým normám… Ste Kúzelníkom, ktorý má schopnosť pretvárať svet okolo seba, alebo ste Hrdinom, ktorý sa postaví tvárou v tvár neprekonateľným výzvam a nepoddá sa ani najväčším prekážkam..?

Možno ste Milencom, ktorý v sebe nesie vášeň a túžbu po hlbokých spojeniach, alebo Klaunom, ktorý vie, že smiech je liekom na dušu a vie priniesť radosť aj v tých najťažších časoch. A čo ak ste Jeden z nás, obyčajný a slušný človek so svojimi bežnými radosťami a bolesťami, ktorý ani nevie, aký má v sebe potenciál…

Ste Opatrovateľom, ktorý sa obetavo stará o ostatných a poskytuje im útechu a podporu, alebo ste naopak Vládcom, ktorý má túžbu po moci a kontrole, ale musí sa ešte naučiť, že pravá moc vychádza zo spravodlivosti a z múdrosti..? A čo ak ste práve Vy tým nespútaným Tvorcom, ktorý sa pohráva s myšlienkami a materiálmi, aby vytvoril niečo úžasné a zanechal vo svete svoju stopu..?

Tieto archetypy nám ponúkajú zrkadlo, v ktorom sa môžeme pozrieť a lepšie pochopiť samých seba. Pretože v každom z nás býva aspoň kúsok Neviniatka, kúsok Mudrca, kúsok Rebela aj Hrdinu. A prepojenie s týmito časťami nás môže viesť k väčšej harmónii, a ku zmysluplnejšiemu a šťastnejšiemu životu.

Ak chcete spoznať svoj životný archetyp, a tým pádom aj to, kým naozaj ste, tak neváhajte ani chvíľu a vydajte sa na cestu ich objavovania! Spoznajte 12 fascinujúcich archetypov, ktoré vám prinesú veľa radosti a inšpirácie do vášho života! 😉

P.S.: Všetky vaše dojmy, nápady a postrehy zo svojho sebapoznania zdieľajte na sociálnych sieťach s hashtagom #archetypysk #mojarchetyp #uzviemktosom #ArchetypalnyKompasOsobnosti #archetypy.