Ahojte, som Anagramy  🙂

Som Michaela, Miška, Mižu, Maiky, ale pokojne aj Anagramy, ak chcete. Som Objavovateľ-explorer 🔎👣, introvert+cholerik 😒, minimalista ⛺, milovník života ❤, pravdy ♾, zábavy 🎉, slobody 🆓, prírody 🌄, psov 🐕, a stále viac i biokozmetiky 🌿💄 a udržateľného spôsobu života ♻.

Som snílek a idealista, 😇 ktorý miluje knihy, prírodu a psov – lebo naozaj o nich platí, že sú tými NAJ✅ priateľmi človeka. Láka ma objavovanie nových cestičiek, vecí a miest – a aj podľa archetypov som naozaj Objavovateľ a Tvorca🧐 (a tiež ´Hrdina´💪 a ´Rebel´😎).

Mám rada slová a anagramy, a mojím cieľom je inšpirovať, povzbudzovať, vzdelávať a ušetriť vám pri recenziách kníh čo najviac času. Prečo?! Pretože ČAS je tá NAJvzácnejšia komodita, ktorú máme!

 

My Mission

Neviem, ako vy, ale ja knihy milujem od malička, ;)) Pre zakríknuté a introvertné dieťa, akým som bola, boli knihy, psy, kone a príroda, tými NAJlepšími priateľmi na svete, a rada som s nimi strácala čas.

Na knihách sa mi páči to, že vďaka nim môžeme prežiť desiatky rôznych príbehov, dokonale zrelaxovať, zabudnúť chvíľu na realitu, a prevteliť sa do ktoréhokoľvek knižného hrdinu. Taktiež veľmi milujem tú omamnú vôňu kníh a ich nádhernú grafiku, a preto mi e-knihy a ani audio knihy ani dnes až tak veľa nehovoria…

Ako recenzujem a aké žánre čítam?

Všetky knižky recenzujem klasickým 5-hviezdičkovým hodnotením a čo najviac objektívne, no samozrejme, určitým subjektívnym názorom sa pri tom nevyhnem ani ja… Nie som na recenzie kníh žiaden vyštudovaný odborník (len literárny laik:)), no snažím sa ich robiť čo najviac stručné a poučné, aby ste sa v nich mohli rýchlo zorientovať a rozhodnúť, či za to stoja alebo nie.

Bez mučenia priznávam, že som obrovský milovník kníh a archetypov, knihomoľ, knihomil a bibliofil, a neviem čo ešte… no už sa za to vôbec nehanbím! 😀 Niektorí ľudia si síce o mne myslia, že som skôr knižný barbar, lebo do kníh čarbem, no ja si to nemyslím, a už s tým nemám ani ten morálny problém, aký som mala kedysi.

Úplne NAJRADŠEJ mám súčasné romány s aktuálnymi spoločenskými témami, a veľmi málo čítam žánre ako sú: fantasy, sci-fi, horor a rozprávky. Ani sama neviem prečo. Asi mi tieto žánre až tak veľa nehovoria, alebo som sa do nich ešte nestihla zahĺbiť.

Tak či tak máme všetci len obmedzený čas (na žitie, aj na čítanie), a nikto nikdy neprečíta všetko, čo sa v jeho krajine, alebo vo svete publikuje.

 

 

 

It’s a Lifestyle

moja fotka na ďakovnej stránke

Join

Work With Me