Ahojte, ak chcete vidieť, ako vyzerá umelo uspaný a nadrogovaný pes, pozrite si tieto Abbine fotky zo Silvestra 2018. Vtedy sme ešte nevedeli čo a ako, a riešili sme to takto, – formou upokojujúceho gélu. 

Abba pred zjedením gélu:

Abbin vyplašený, nevinný pohľad :P

Abba ušla do špajze, aj keď to tam má výslovne zakázané. Jej strach z petárd bol však väčší ako tento zákaz. 

Injekcia s upokojujúcim gélom

„Doktorko ti naordinoval oranžovú šmakuládu, takže tú aj pekne spapkáš! Aj spolu so slaninkou a psím koláčikom…“

Abba po zjedení gélu:

Uspatá ABBA NA KRESLE

Upokojujúci gél od veterinára začal rýchlo účinkovať, Abba ťahala nôžky za sebou, pazúriky škripotali o podlahu, a tak, aby sa cítila pohodlnejšie, vyskočila si hore na kreslo, hoci to má normálne zakázané. No KRESLO JE KRESLO, a Silvester je iba raz za rok, takže napokon sme jej to prepáčili… Po pár ďalších minútach už len ležala a slintala :/  

A ako riešime Silvester teraz?

Jednoznačne jej už nijaké oblbováky nedávame, ale snažíme sa byť čo najviac s ňou, a čo najviac sa jej venovať. Je to citlivý psík, takže aby tie petardy až tak nepočula, radšej jej za ušami pískame my s hračkami. Abba miluje loptičky, kostičky a kadejaké iné hračky, takže o hračky pri nej nie je nikdy núdza. A keby náhodou predsa len áno, Abba si vždy nájde nejaké tie papuče či ponožky (a vonku zase paličky, vetvičky, či kamienky), len aby som jej ich mohla kopať, a ona ich mohla od seba odrážať. 😛 Vtedy aspoň zabúda na ´to peklo vonku´, a naplno sa venuje tomu, čo miluje najviac na svete. Hraniu!

 

Abba si vždy nájde niečo na hranie :D