Eco-friendly domov je ekokniha o ekodomove, od mladej umelkyne Christine Liu. Má asi 150 reálnych strán (s mnohými peknými obrázkami), a jej podnadpis znie: „Praktické projekty, rady a tipy pro ekologicky šetrnější domácnost“. Ďalšie ´ekoknihy´o ekologickejšej domácnosti nájdete v mojom článku Ekoknihy o ekobývaní.

Kniha Eco-friendly domov má minimalistický dizajn, pekné motivujúce obrázky, a obsahuje mnohé praktické rady, ktorými si môžete oživiť a spríjemniť vašu domácnosť. Dozviete sa v nej, ako šetriť energiou, ako a kde nakupovať potraviny, ako ich skladovať, ale aj to, ako sa starať o svoj šatník či telo. Fotografie s podrobnými návodmi vám ukážu, ako si vyrobiť z trička batoh, ako si vyrobiť jednoduché telové home-made maslo, či ako si naložiť zeleninu do sladkého nálevu.

Eco-friendly domov
kniha Eco-friendly domov

O čom je kniha Eco-friendly domov?

Kniha je hlavne o tom, ako sa starať o svoju domácnosť a o tom, ako šetriť energiou pri rôznych činnostiach, ako je napr. varenie či pranie. Najviac sa však zameriava na tieto témy (miestnosti):

  • Obývačka
  • Kuchyňa
  • Spálňa
  • Kúpeľňa
  • Život mimo vlastnej domácnosti (pracovisko)

Pre koho?

Kniha Eco-friendly domov je určená pre všetkých fanúšikov ekologickejšieho života, minimalizmu, home-made a zero waste životného štýlu. Je určená asi viac pre ženy než pre mužov, pretože aj tipy a rady, ktoré tam Christine Liu uvádza, zaujmú a nadchnú predovšetkým príslušníčky nežného pohlavia.

Hodnotenie:

Knihe Eco-friendly domov dávam *** z 5, pretože aj napriek veľmi pekným obrázkom a návodom, ich mohlo byť v knihe ešte o niečo viac, a mohla tak byť ešte nápomocnejšia.

Ukážky z knihy Eco-friendly domov: